5 féle nézőpontot, tudatállapotot szeretnék megosztani Veled, amiből be tudod azonosítani, hol van most ebben az értékrended, hitrendszered, reakciód! Mindegyikhez komoly érzések is tartoznak, amit érzel közben!
Úgy tekintesz, gondolsz erre, és úgy is éled meg tested figyelmeztetéseit, fájdalmait, mintha
A) Betegségként éled meg, mert gyeremekkorod óta erre szocializálódtál, ebben nőttél fel, ezt a mintát vitted magaddal tovább?!
B) Egy állapotként tekintesz rá, ami azt jelenti, hogy tudomásul veszed, elfogadod, és megnézed mit tudsz tenni fizikailag és lelkileg azért, hogy visszaállítsd az alapvető egészségi egyensúlyodat?!
C) Az a hited, hogy nincs betegség, csak a fizikai egységből való kilengés, aminek lelki okai vannak, és ami fizikailag a testben így mutatkozik meg, változást okoz átmenetileg, és tisztában vagy vele, ha a lelki részén dolgozol, a tested is követni fogja a változást! Hiszel abban, hogy a test tüneteinek megvan a szimbolikus mentális jelentése az életed cselekményei, gondolatvilága, érzésvilága következményeként?!
D) Orvos tudományban hiszel?! E) Alternatív, természetgyógyászati,öngyógyításban hiszel?!
E) Tudod hol az egyensúly, mikor és meddig kezelheted saját magadat, és mikor kell az orvostudományhoz fordulni?!
Mindkét gondolkodási irányvonal egészen pici gyermekkorunkból indul el, mert azokat külső környezetünkből vesszük magunkhoz még akkor nem is tudatosan, de a családunk, közösségi környezetek reakciói még szüretlenül jut el hozzánk, és automatikusan beépül a személyiségünkbe!
Felnőtt korban meg lehet tanulni a megkülönböztető képességet, és kialakítani ezen a területen egyfajta rugalmas értékrendet! Mitől rugalmas? Mert életünk, testünk és mentális gondolkodásunk olyan sok nézőpontból megközelíthető, hogy kiválaszthatjuk, melyik a hozzánk legközelebb álló, és legfőképpen alkalmazható!
De hozzá kell tennünk, hogy van, aki csak a testi egészség helyreállításáért keres fel, és egyáltalán nem foglalkozik a mentális előzményeivel, idővel azonban, amikor ismétlődik egy-egy fájdalom, akkor már elgondolkodtató, mi lehet az igazi kiváltó ok!
De most nézzük a mentális okokat, ha Te is hiszel az összefüggésekben!
Sokszor mondjuk azt, hogy tisztulásos folyamat, de ez nem csak fizikai tünetekre vonatkozólag, hanem lelki problémáinktól is! Meg kell engedni a pihenést, önmagaddal foglalkozni, kivenni a forgalomból magadat, túl hajszoltan nem tud a szervezet elleneállni. Mivel a több tünete is van ennek az állapotnak, vegyük sorba:
Fejfájás (nátha eredetű): túl sok minden van az életedben, szinte ki sem látsz a megoldásra váró dolgoktól, mindenkivel Te törődsz, magadat háttérbe szorítod. Melegedj fel, vonulj vissza, töltődj fel, és üresedj ki egy kicsit, fordulj magad fele teljesen!
Nátha, orrdugulás: egy élethelyzet már jelez, hogy eleged van, sok, bedugultál, és ki akar tisztulni, utat akar kérni – nyerni. Már nem tudsz többet befogadni.
Mandula: valami olyat kellett befogadnom, ami ellen küzdök. Nem szűrted meg eléggé a feléd áradó impulzusokat, sok minden rád hárul.
Rekedtség: kommunikációs kérdések. Túl sokat beszélsz, csendben kell lenned, és belefel fordulnod, magaddal foglalkozni? Vagy túl keveset, nem mondod ki a dolgokat, inkább letolod a torkodon, amiből egyenesen következik a felhalmazódás, a
Köhögés: a szervezet ki akarja magából vetni azt, ami nem tartozik oda, ami már sok, idegen, nem a Tied, mentálisan a ki nem mondott dolgok felszínre akarnak törni. Nem tudsz már többet nyelni, benyelni.
Láz: lázadsz, meleged van, felforrsz egy helyzettől. Mint tudjuk, a magasabb testhőmérséklet segít a baktériumok és vírusok támadása ellen, így egy részt leterít, hogy legyél nyugodtan, pihenj, aztán gondolkozz el, mi ellen lázadsz, mi sok, mi az ahol nem lépsz, nem mondod ki.
Ilyenkor eleged lehet az emberekből, teremtesz egy helyzetet, hozzád se érjenek, ne közelítsenek. Ugyan akkor kifejezetten vágysz törődésre, szeretetre – de jó, ha valaki behoz egy csésze teát, főz Rád, kiszolgál, lesi minden kívánságodat (mint gyerekkorodban ilyenkor.)
Hogy tanulható-e, hogy ne betegségek megteremtésével legyen ránk figyelve, gondoskodva, hogy merjünk azok nélkül is pihenőidőt adni magunknak? IGEN!
Ha úgy érzed, szeretnéd megerősíteni lelki hozzáállásodat, és erősíteni testileg az immunrendszeredet, várlak egy általad választott masszázsra!
Bejelentkezés elérhetőségeimen, foglalj időpontot saját időbeosztásodnak megfelelően!
Tündi
E-mail: egeszsegstudioeger@gmail.com
+36209793670