A sorozat ezen, második részében szó lesz miért és meddig érdemes külön kezelni a lelki erőt és a testi erőt, és hogyan lehet mindkét oldalt egymás segítségével erősíteni?!
A cikksorozat bevezető első részében: Lelki és testi önerő, önbecsülésében arról volt szó, hogy általánosan mit tehetünk akkor, ha valamelyik életterületünkön problémák adódnak, és mennyire fontos adott esetben egy külső segítségnyújtás kérése!
Vegyük figyelembe, hogy minden nappal egy új lehetőséget kapunk, hogy felismerjük az Életidőnk és Életenergiánk fontosságát!
Külön kell választanunk – egyenlőre – azt, amikor valakit lelki, vagy testi trauma, fájdalom ér!
A lelki erő konfliktus, csalódás, trauma, sikertelenség hatására meggyengülhet, adott esetben önbizalmunk is veszíthet erejéből! Igazából a lélek, mint olyan, a testünkkel ellentétben nem fogható meg fizikailag, ezért csak sejtésünk lehet arról, hogy a lelkünket érte a hatás! Fizikai jelei összefüggéseiben, hogy kedvetlenek, frusztráltak, depressziósak, pánikosak, zavartak vagyunk, érezhetjük, hogy nem találjuk a helyünket a világban, hogy nem szeret minket senki. Megromolhatnak kapcsolataink, elfásulhatunk a munkahelyünkön és valahogy olyan nem jó semmi!
Jobb esetben az ember képes ilyenkor önerejére, erősségeire támaszkodni, de előfordul, hogy bezárkózik, még a közeli hozzátartozónak sem beszél problémáiról! Sokan azonban élnek azzal a lehetőséggel, hogy egy teljesen kívülállóval tudják megosztani ezeket a gondolatokat, és megoldásra váró élethelyzeteket, és impulzusra várva képesek lesznek újra életvidámak, örömtelik és jókedvűek lenni! Ebben tudok Önnek segíteni!
A fizikai problémák egyértelmű jele, hogy testünkön fájdalom jelentkezik, akár külsőleg látható, akár csak belsőleg érezhető formában! Ilyenkor szinte már nem is figyelünk lelkünk jelzéseire, hanem azonnal megoldást akarunk találni arra, hogyan legyünk újra egészségesek! Azonban, amikor a fájdalom megismétlődik és szinte már sorozattá válik, akkor érdemes megállni és mindenképpen, tudatosan már az első alkalomnál is, átgondolni, mi vezetett a fizikai fájdalomhoz!
A betegségeket, fájdalmakat nem a légből kapjuk, nem teszi úgymond belénk senki, hanem valami ok által létrejön! Sokan elkövetik a hibát, hogy csak a tüneteket kezelik, kezeltetik, holott az már egy okozat! És itt kezdődik el, hogy lelki problémáink vonulatát érdemes összefüggéseimben megnézni az adott fizikai problémával!Testi erőnk csökkenésével is rosszkedvűvé válhatunk, amely kihat mindennapi életünkre, munkára, kapcsolatokra!
Végletek:
Amikor lelki problémánk van, hajlamosak vagyunk csak a problémákra fókuszálni a nap 24 órájában, elhanyagolva sokszor az étkezést, a munkát, kapcsolatainkat, és észre sem vesszük, hogy élünk, hogy van fizikai testünk! A másik véglet, amikor testi fájdalmunk van, azon felül, hogy természetes módon szeretnénk megszüntetni, sokszor annyira azonosulunk a fájdalommal, hogy életünk megszokott részévé válik, és lelkileg nem vagyunk jelen sem önmagunknak, sem a környezetünknek!
Hogyan lehet a lelki és testi erőnket egyensúlyba hozni, és hogyan tudja egyik a másikat támogatni?
Amikor bármilyen problémával fordul Hozzám a beszélgetés során a vendég, akkor kitérünk az eltolódásokra! Mindenképpen végigvesszük azokat az életterületeket, amivel probléma van és annak okát derítjük fel! Lelki kihívások esetén nagyon fontos, hogy a fizikai mozgást, edzést, tornát, kertészkedést behívjuk a megoldásba, hiszen kell, hogy az elmét eltereljük, néha kiüresítsük a sok gondolattól, ami káoszt hozott létre! A fizikai munka, legyen az bármilyen egy fontos összetevője a lélek gyógyulásának, hívjuk “munka”terápiának is, megmozgatja az energiákat, felkavarja az állóvizet! Fizikai probléma esetén pedig megnézzük, mennyit foglalkozik a vendég a lelki életével, a problémák tudatos megoldásával!
Egyszerű, a hétköznapokban hatékonyan és főleg gyakorlati szinten végrehajtható megoldási utakat nyújtok gyakorlati szinten, hogy minél hamarabb feloldjunk egy belső vagy külső konfliktust, elmulasszuk a fizikai fájdalmat! Megnézzük, milyen fix nézőpont vagy érzés okozhatja az adott problémánál az elakadást?!
Ezen feltáró beszélgetések eredménye egy könnyedebb, örömtelibb életszakasz kezdete, fájdalommentes fizikai közérzet, szükség esetén egy felszabadultabb kommunikáció, emberi kapcsolatok.
Miért írtam azt, hogy “utakat” nyújtok?
Mert mindenki természetesen eldöntheti, hogy a felajánlott megoldások közül melyik áll legközelebb saját magához, melyikből képes új szokásrendszert kialakítani, milyen kényelmi komfortzónájából akar kilépni, és mennyi idő alatt akar végleges megoldást kapni, és legfőképpen a lelki és testi önerőt, önbecsülést visszaszerezni, megerősíteni!
Ha már most úgy érzi, hogy szüksége van iránymutatásra, jó tanácsra, külső szemlélő véleményére, szeretettel várom!
Következő cikkeimben elkezdjük végig venni az életterületek esetleges nehézségeit, és megoldásait, az emberi személyiségtípusokat, viselkedésmintákat, de feltétlenül fel kell hívjam a figyelmet arra, hogy nincs két egyforma helyzet és emberi élet, így a beszélgetések a mellett, hogy bizalommal zajlanak, teljesen egyénre szabottak!
Nézzen be újra hamarosan weboldalamra, vegye fel velem a kapcsolatot!
JELENTKEZZEN MOST, írjon emailt, vegyen fel Skypen!
Jakab Tündi
E-mail: shiamand@gmail.com
Skype: jakab.tunde7
Telefon: +36 20 97 93 670