Ebben a cikkemben a gyermekek különböző életkorára bontva szeretném felhívni milyen fontos a szülők odafigyelése a gyermekeink egészségére!
A baba- és gyermekmasszázs jelentősége a testi és lelki összekapcsolódások felismerésével egyre jobban előtérbe kerül! A szülők, főként az anya állapota kihat a baba és a gyermekek állapotára, és fordítva! Ezért is különösen fontos az összhang megteremtése, melyet masszázsokon keresztül is létrehozhatunk!
Minden adott fájdalomnál, betegségnél meg tudjuk nézni, milyen lelki kihatások állhatnak a gyermek lelki és testi problémái mögött egészen kisbaba koruktól kezdődően az óvodai, iskolai, egyetemi korosztállyal bezárólag, és ez hogyan függ össze a szülőkkel!
Babamasszázs
A kisbabák masszírozása, akár már egy hónapos kortól olyan hormonokat szabadít fel a babában és az anyában, mely könnyedebbé teheti az otthon töltött napokat, és segít örömtelibbé tenni az együttléteket, a babák egészségét.
A masszázs által létrejövő mélyebb érzelmi kötődés a baba és az anya között mélyíti a biztonságérzetet, a kapcsolatot, az érintés jótékonyan hat a baba fejlődésére, hangulatára, figyelmére, testi és lelki egészségére és egész fejlődésére!
Nagyon sok fájós pocakú kisbabának segít az emésztésben, a székrekedés leküzdésében, az éjszakai alvás nyugodtságában, légzésében, anyagcseréjében, és érzelmi jóllétében!
A még szoptató anyukáknál a nyugodt hanglatú babamasszázs serkenti az anyatej termelődését!
A babamasszázs otthoni használatra is elsajátítható, ugyan akkor személyes találkozásunk alkalmával az adott problémára is keresünk megoldásokat!
A babamasszázsnál is feltétlenül figyelembe kell venni az ellenjavallatokat, melyet találkozásunkkor, időpont egyeztetésnél is megbeszélünk!
2. Gyermekmasszázs
Bontsuk egy kicsit korosztályokra ezt a cikket!
Az anyától való első leválás nagyon sok gyermeket megvisel a közösségbe járás kezdetekor, és jelentős lelki “maradványokat” hagy a gyerekekben, akár a hiperaktivitás, vagy az ellenkezője, teljes csendesség kialakulása, majd a már szobatiszta gyerkőc éjszakai ágybavizelés problémája. Mivel nagyon sok óvodában már egy csoporton belül vegyes korosztályú gyermekek járnak, így előfordulhat, hogy kisebbségi érzéssel is küzdenek a gyerekek. Mind annyian tudjuk, hogy a mai gyerekek igen feszített tempóban kezdik már az óvodás közösségi években élni az Ő kis életüket! Elkezdődnek a foglalkozások, a külön órák. Rohanó világunkban a szülők hajlamosak elkövetni azt a hibát, hogy mindent egyszerre akarnak fejleszteni gyermekükben! A művészet, a sport, az idegen nyelvek már ebben a korosztályban túlterhelt foglalkozás számokat mutatnak! Ebben a korban kezdenek a gyerekek különböző sportágakat is kipróbálni, de már ilyenkor sokszor a számítógép előtt is sok gyermekkel találkozunk, még ha csak játék formájában is. Személyiségük formálódása mellett testük is változik, fejlődik, kiemelten fontos, hogy minden megjelenő fizikai problémának keressük meg a gyökér okát és azt kezeljük akár lelki, akár testi szinten.
Kisiskolás korban már viszonylag megtanulják a gyerekek a közösségi szokásokat, viszont az óvoda iskolára való váltási is komoly hatásokkal érheti a gyermeket. Természetesen maga az élet is a folyamatos változások színtere, így a gyerekek már kis koruktól úgy mond edződnek arra, hogy új felnőttek és új gyermekek kerülnek az életükbe. Biztos pontjai a szülő támogatása, önbizalom növelő gondolkodásmódja, biztatása!
Általános iskolában legtöbb tanulónál már kialakul, hogy sportol-e vagy sem, művészi tanulmányokat folytat-e vagy külön nyelvórákat vesz, esetleg túlterhelten ezek ötvözete is megmutatkozik! Közben alakul a testfelépítés, a talp, a csípő, a hát, a végtagok, a csontozat és az izmok fejlődése! Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyeljünk a megelőzésre! Rengeteg, hangsúlyozom, rengeteg gyermek küzd talpproblémával, gerincproblémával, gerincferdüléssel, gyógytestnevelés órán vesznek rész, és ha tudatos felnőttek veszik körül, az otthonra javasolt tornát, életmódváltozásokat is elkezdik!
Középiskolában már a legtöbb gyermek sportol, ettől függetlenül nagyon sok az elhízott, mozgásszegény életmódot folytató tanuló! A túlterheltség, a napi 7-8-9 tanóra sokszor teljesen kitelíti a diákok napjait. Ezért kifejezetten javasolt, hogy felhívjuk gyermekeink figyelmét a mozgásra, szükség esetén a masszázsokra, hiszen célunk az, hogy felnőtt korukra olyan biztonságos testi egészség alapokat építsenek fel, hogy stabilan nézzenek szembe az élet kihívásaival!
Sportolókra, és edzőtermekbe járókra szeretnék külön kitérni! Tapasztalataim szerint az edzőknek nagyobb figyelmet kell fordítani arra, hogy edzések előtt kellő időmennyiséget szánjanak bemelegítésre, és az edzés közben és levezetésére nyújtógyakorlatokat végeztessenek a sportolókkal! Ennek hiányában a hideg, nem bemelegített izmok, a megrövidül izmok jóval nagyobb sérülésveszélyt jelentenek, és huzamosabb időn át hosszútávú masszázsterápiákat és orvosi kezeléseket helyezhetnek kilátásba!
Tehát megelőzésként a masszázsok kifejezetten alkalmasak arra, hogy a fáradt izmokat felfrissítsék, az összegyűlt izomcsomókat kioldják, az izmokat a lágy csontkovácsolás segítségével – masszírozás után – kinyújtsák!
Várom szeretettel gyermekét! Tartsuk fenn együtt egészségét!
Jakab Tündi
Lelki és Testi Önfejlesztő Módszerek
Terápiás beszélgetések
Masszázsok
Eger
Bejelentkezés +36 20 97 93 670
Email: shiamand@gmail.com
Skype: jakab.tunde7
Amennyiben nem veszem fel a telefont,
kérem, hagyjon üzenetet, megjelenő szám esetén visszahívom!