Hogyan halmozódik fel a stressz hatása az érzéseiden keresztül,
fájdalom formájában a testben, de kezdhetném úgy is a bejegyzést,
hogy “Mi fáj, gyere mesélj!” 🙂
…… és hogyan mutatkoznak meg az öröm rezgései a testben?
Amikor izzad a tenyered vagy lelki hatás ér, vagy amikor nem adod ki magadból a véleményedet és frusztrált leszel, megakad a kommunikációd, de ide sorolhatnánk azt is, amikor nincs kielégítve a szexuális szükséglet, és ok nélkül egymásnak esnek a párok. A hormonális hatások, az idegrendszer, a test válaszai mind-mind összefüggnek!
Brandon Bays a Jelenlétben így fogalmazta ezt meg:
„Ha egy erős érzelmet, traumát, fájdalmas emléket elnyomunk, letuszkoljuk, elfojtjuk, a szőnyeg alá söpörjük, kémiai anyagok mérhető mennyisége szabadul fel a testben, amelyek blokkolni tudják az egyes sejt receptorokat. Ez a bezáródás megakadályozza a sejt természetes kommunikációját a többi sejttel, és ha ezt a bizonyos érzelmi problémát, vagy sejtemléket hosszabb időn keresztül elraktározódva hagyjuk a testünkben, a sejtjeinkben, a sejt receptorok zárva maradnak, és megbetegítik a test adott területét.”
Sokszor azonban csak napok, hetek, hónapok és néha évek múlva jelez testünk, kinek mennyi a tűrő- és befogadóképessége, testünk ad először kisebb jeleket, rosszabb esetben fájdalmasakat arról, hogy valamit tennünk kell! Ezért kiemelten fontos az önfejlesztésben a tudatos jelenlét, figyelem, felismerés ezekre a szituációkra!
Biztos Te is tapasztaltad már, hogy különböző emberi érzelmeink testünk különböző pontjain váltanak ki hatást! Az érzelmi hatások alól senki sem kivétel! Először tudatlanul egyszerűen csak azt látjuk és érezzük, éljük, hogy éppen boldogok vagyunk, vagy szomorúak, nevetünk, vagy éppen sírunk! De nem tanítottak senki, hogy figyelj, ezek az érzelmeid, ami igen erős kihatással lehetnek lelkedre, testedre!
Amikor örömöt, boldogságot engedünk be az életünkbe, akkor az agyunk dopamint, oxitocint és szeratonint termel. Amikor viszont trauma ér minket, konfliktusban, stresszben tartózkodunk, akkor kortizol keletkezik. A kortizolról azt is érdemes tudni, hogy a mellékvese termeli, legfőképpen reggelre, segít az ébredésben, estére viszont lecsökken a termelés, ezért tudsz elaludni! Ha különböző okok miatt ez a termelés felborul (folyamatos stressz, több műszakos munkarend, gyógyszer mellékhatások, zaj, stb), akkor különböző testi tüneteket vélhetsz felfedezni!A helyes életritmus kialakításával (éjfél előtti sok alvás), étrenddel, sport, a szokásrendszerek következetes betartásával ezen tényezők csökkenhetnek!
És mi a helyzet az örömmel? Megenged, hogy legyen örömöd? Mersz nevetni? Mersz boldognak lenni? Fontos, hogy mások mit mondanak Rólad? Te irányítod az életedet? Mindig tudod mit akarsz, és mersz döntéseket hozni?
De előbb vessünk egy pillantást az ábrázolásra, és képzeld el magad különböző élethelyzetekben, amikor TE reagálsz így! Neked melyik legjellemzőbb hatásod Önmagad irányába?
Felhalmozódás esetén a stressz kémiai következménye fájdalomként jelenik meg a testben. Az eltúlzott napirendek és szabályok, a magas elvárások, megfelelési kényszerek, komoly stresszhelyzeteket okozhatnak, melyeket azonban inkább megelőzni érdemes, mint részt venni benne! Ehhez kellő önismeret szükséges, amit folyamatosan fejleszteni lehet!
Legfőbb célunk a lelki vagy testi fájdalmad kiváltó okának megszüntetése,
és egy erősebb mentális állapot létrehozása azért, hogy további problémák ne alakuljanak ki
Nálad, illetve a kapott módszereket utána önállóan is tudd alkalmazni!
akik nem szeretnék az ismételt fájdalmat, hogy rákérdeznek a lelki okok összefüggéseire.
Ha már meg van a fájdalmad, az javaslom, ne hagyd, hogy a tested sokáig szenvedjen,
hogy fájdalomcsillapítókon élj, hanem derítsük fel az igazi okát, legyen az fizikai vagy lelki ok.
Az egész testre vonatkoztatva meg tudjuk keresni a lelki traumák jelentéseit,
meg tudjuk keresni az okokat, az ismétlődéseket, és azokat a nézőpontokat,
amik tartós, a testi és mentális egészségben való változást tudják felszínre hozni!
Várlak tisztelettel egy állapotfelmérő konzultációra!
Időpontfoglalás személyes vagy online konzultációra:
Jakab Tündi
E-mail: shiamand@gmail.com
Telefon +3620 979 36 70